İliria Kraliyet Üniversitesi Uluslararası Öğrenci (ISIC)

iliria kraliyet universitesi iliria ogrenci karti

Uluslararası Öğrenci Konferedasyonu ISTC öğrencilerin daha rahat gidebilmeleri edebilmeleri, dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat ve iletişimi geliştirmek için uluslararası öğrenci birlikleri konferedasyonu tarafından 1949 yılında kurulmuştur.

ISTC seyahat, sağlık sigortası, öğrenci değişim programları ve sezonluk çalışmalar, uluslararası kimlik kartları alanlarında öğrenciye yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır.

ISTC ağına  her yıl yaklaşık 10 milyon öğrenci katılmaktadır ve dünya çapında 100’den fazla ülkede 5000’den fazla irtibat ofisleri bulunmaktadır.

Öğrenciler Uluslararası Öğrenci Konfederasyonu sağlamış olduğu Uluslararası Öğrenci Kartlarına sahip olduktan sonra ISIC sağlamış olduğu imkanlardan yararlanabilirler. 

ISIC kartı uluslararası öğrenci kimlik belgesi olarak 1968 yılından itibaren UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tarafından kabul edilmektedir.

İLİRİA Üniversitesi sayesinde Kosova’da okuyan öğrenciler ISIC kartı’na sahip olabilirler. Bu sayede uluslararası öğrenci statüsüne kabul edilip kartın sahip olduğu tüm avantajlar, fiyat indirimleri, uçak, tren, tekne yolculuklarında, müze, dünyanın çeşitli kültür merkezlerinde, çeşitli spor konumlarında ve konserlerde, otel, kitabevi, alışverii merkezleri, restoranlar, McDonald ve diğer hizmetlerden yararlanabilir. 

İliria Kraliyet Üniversitesi’ne kayıt olacak öğrenciler ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KARTI’na sahip olup bu kartın vermiş olduğu tüm haklardan yararlanabileceklerdir.

 
 

Paylaş