İliria Kraliyet Üniversitesi Kayıt Şartları

kayit sartlari iliria kraliyet universitesi

İliria Kraliyet Üniversitesi kayıt şartları bakımından sizlerden bazı evraklar ister ve bu evrakların tamamlanmasının ardından sizler de gerekli şekilde kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Ancak bilinmesi gereken en önemli konu kayıt sırasında sadece liseden mezun olmanız gerektiği ve sizlerden de sadece bir lise diploması istendiğidir. Giriş konusunda hiçbir üniversitede herhangi bir taban puan uygulaması veya puan şartı aranmaz ve siz bu sayede rahat bir şekilde ülkemizde bir üniversiteden mezun olduktan sonra Kosova ülkesine giderek kayıt olabilir ve öğrenim görebilirsiniz.

Ülkemizde bir liseden mezun olduğunuzu ve sınava girmediğinizi ancak üniversite eğitimi için Kosova ülkesinde herhangi bir üniversitenin istediğiniz bölümünü seçtiğinizi düşünelim. Peki, hangi evraklar gerekli ve bunlar nelerdir? Bu konuda kısaca bilgi verelim. İliria Kraliyet Üniversitesi kayıt şartları için öncelikle lise diplomanızın aslı ve noterden onaylı şekilde bir diploma sizlerden istenir. Ancak bazen diploma olmadığı durumlarda yine noterden onaylı olacak şekilde mezuniyet belgesi de sizlerin işini görecek ve üniversite tarafından kabul edilecektir. Lise diplomasının yanında en az 2 yıl daha süresi olan ve geçerliliği olan pasaport sizlerden istenecektir. Pasaportunuzun resimli olan tarafının bir fotokopisi yine kayıt şartları arasında yer alır. Herhangi bir devlet hastanesinden veya sağlık ocağından alacağınız sağlık raporu da aynı şekilde istenilen başka bir evraktır. Tek bir doktorun imzasının yeterli olacağını sizlere belirtmek isteriz. Pasaport, lise diploması ve sağlık raporunun ardından gerekli olan diğer evraklar ise aşağıda belirtilmiştir.

İliria Kraliyet Üniversitesi kayıt şartları arasında evrak olarak veli iş durumu diye bir belge istenir. Bu belge ile sizler üniversite idaresine velinizin çalışıp çalışmadığını veya emekli olup olmadığını belgelemiş olursunuz. Tüm bunların yanında da 7 adet vesikalık olan resim yine sizlerden istenecektir. Bu evrakları zamanında tamamladığınız vakit rahat bir şekilde üniversiteye kayıt olabilir ve istediğiniz bölümde gerekli olan eğitimleri alabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta kayıt zamanında değil, kayıt zamanından birkaç hafta öncesinden bu evrakları hazır etmeniz daha iyi olacaktır.

 
 

Paylaş