ILIRIA Tartışma Kulübü

tartisma kulubu iliria kraliyet universitesi

İliria Üniversitesi Tartışma Kulübü’nün kuruluş amacı öğrencileri kendini ifade etmeye ve hakkını savunmasını öğretmektir. Ve Tartışmacılar arasında en iyi olan tartışmacı ödüllendirilir. 

Tartışma Kulübü’nün anlatım ve tartışma biçimi ingiliz parlementosu formatındadır.

Kursun amacı İngiliz tartışma formatı ile öğrencileri daha yetişkin ve güçlü bireyler olmalarına hazırlamaktır. Eğitim süresince öğrenciler tartışma performansları sırasında tartışma teknikleri, stratejileri ve bu konuda gerekli olan literatürün eğitimini alırlar. Öğrenciler bu kurs sayesinde grup çalışması alışkanlığını da elde etmektedirler.

Bu kursu tamamlayan öğrencilerden mükemmel tartışma becerileri, öğrencilerin yurt içinde ve yurtdışında çeşitli yarışmalara katılmaları da mümkün olmaktadır. İyi iletişim becerileri ve gelecek nesillere bu deneyimi aktarabileceklerdir.

Kursta teorik tartışma egzersizleri, tartışma uygulamaları, takım/grup çalışması, yazma görevleri ve bilgi alışverişi ve paylaşım gibi alışkanlıkları elde etmeleri hedeflenmektedir.

Kursu başarı ile bitiren öğrencilere bilgisayar, i-pod ve daha nice ödüllerle ödüllendirirler. Ayrıca kursa katılan üyeler ise İLİRİA ÜNİVERSİTESİ Katılım Sertifikasına sahip olurlar.

 
 

Paylaş