İliria Kraliyet Üniversitesi Denklik

denklik iliria kraliyet universitesi

İliria Üniversitesi Denklik, Yök tarafından tanınan bir üniversite olma özelliği taşımaktadır. YÖK’ün üniversitemizi tanıdığına dair yazıyı ektende görebilirsiniz.

 Bir üniversitenin YÖK tarafından tanınması çok mühimdir, YÖK tarafından tanınmayan bir Üniversitesi denklik alması imkansızdır. 

Denklik, başka ülkedeki üniversitenin diplomasının Türkiyede geçerli olup olmadığını gösterir, denklik verilmeyen bir üniversitede okuyan bir kişi Türkiye’de çalışamaz. 

İliria Üniversitesi tanındığından dolayı Türkiyeden giden ya da gidecek öğrenciler için sorun teşkil etmemektedir. Üniversite başarılı bir şekilde bitirdikten sonra YÖK’e denklik başvurusu yapılmalıdır, gerekli inceleme yapıldıktan sonra YÖK’ün denklik yönetmeliğinin gerekliliklerini yerine getiren her öğrenciye denklik verilir.


İliria Üniversitesi yüksek tecrübeli eğitim kadrosu ile siz öğrencilere hizmet verip hem de bunu çok uygun bir ücrete sağlamaktadır. Üstelik tanınma konusunda da insanları üzmemektedir. 

Dünyada pek çok üniversite mevcuttur ama bunların hepsinin Türkiye ile denkliği bulunmamaktadır. İliria Üniversitesi denklik konusunda  tanınma ile kendini bir adım öne çıkarmaktadır. 

Yıllarca Osmanlı toprağı olarak kalmış Kosova’da okuyup orda farklı arkadaşlıklar, farklı kültürleri tanıyıp  geri döndükten sonra  Türkiyede farklı dil ve kültürleri bilen birer birey olarak ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Öğrenci Diploma aldıktan sonra diploma denkliği için YÖK’e başvurup denkliğini aldıktan sonra da KPSS’ye girip devlet memuru olabilirsiniz. İliria Üniversitesi eğitimi ile hem başarınıza başarı katacak hem de yurtdışında okuyup ülkemizde çalışma imkanına sahip olabileceksiniz.(Diploma denkliğini aldıktan sonra)

İliria Üniversitesi siz öğrenciler için kalitesini her daim daha da artırmayı hedeflemektedir. Farklı bakış açısı ve aydınlık gelecekler için İliria Üniversitesini tercih ediniz çünkü İliria Üniversitesi AB standartlarında eğitim vermektedir.

İliria Üniversitesinde alacağınız eğitim ile öncü bir birey olabilirsiniz…

 
 

Paylaş